Osvěžující perlivá voda kdykoliv na ni dostanete chuť, bez nutnosti běžet pro ni někam do obchodu? Navíc levněji, ekologičtěji a s dobrým pocitem, že jste to zvládli sami. S novinkou SodaStream Crystal White ve skleněné verzi je to úplná hračka.
Přístroje SodaStream asi netřeba dlouze představovat, tyto výrobníky domácí perlivé vody jsou oblíbené už několik let. Aby také ne, když umožnují jednoduše vytvořit vlastní minerálku z obyčejné kohoutkové vody. V čem ale konkrétně vyniká model Crystal White využívající skleněné lahve?
SodaStream Crystal White na skleněné lahve
Na první pohled je to samozřejmě elegantní bílý design, který krásně zapadne snad do každé kuchyně. Výhodou je také skleněná láhev, do které SodaStream nápoj připravuje. Ze skla bude voda chutnat ještě svěžeji a vydrží v něm déle, kromě toho se sklenice dobře čistí a nenatahuje nepříjemné pachy. Stylově pak svoji domácí minerálku můžete popíjet ze sady skleniček, kterou je možné si přikoupit. Fungování SodaStreamu je až překvapivě jednoduché, veškeré ovládání totiž vyřeší jedno tlačítko, kterým délkou stlačené určíte, kolik bublinek ve své vodě chcete.
SodaStream Crystal White ale rozhodně není pouze stylová vychytávka a „moderní” přístroj do kuchyně. Jeho využíváním zároveň šetříte naši planetu i svoje finance. Zní to jako klišé, ale je to tak. Láhev na vodu totiž můžete používat až tři roky. A dovedete si vůbec představit, kolik za tři roky spotřebujete plastových lahví nebo plechovek? Jistě to bude i několik tisíc. Skleněnou láhev k SodaStreamu navíc můžete kdykoliv dokoupit. K dostání jsou i moderní skleněné skleničky, které ladí s designem lahve.
A jak používáním SodaStreamu ušetříte? Počítejte s námi. Plynová náplň, která vykouzlí z obyčejné vody perlivou, stojí kolem dvou stovek a vystačí na 80 litrů vody. Za jeden litr tak dáte méně než tři koruny, což je cena, za kterou perlivou vodu v obchodě jen tak nekoupíte.
SodaStream ve skleněné lahvi chutná lépe než z plastu
V redakci jsme před testem verze Crystal měli zkušenost pouze s klasickým SodaStreamem na plastové lahve. Zásadním rozdílem mezi verzemi je fakt, že se skleněná láhev na výrobník nešroubuje. Do výrobníku se lahev vkládá do kovové výklopné přihrádky. Proč, ptáte se?
Důvodem je právě sklo, ze kterého je lahev vyrobena. Podobně, jako byly sifonové lahve obalené drátěnou síťkou kvůli případném roztrhnutí a střepům, čímž chránily uživatele, je uživatel SodaStream Crystal chráněn kovovou přihrádkou. Lahev tak do ní stačí vložit, zaklopit, otočit páčkou a poté už jen „nabublat“ vodu dle libosti.
Oproti plastové lahvi má sklo výhodu, protože nepohlcuje pachy a vydrží tak i několik let. Plastové lahve začnou ze zkušenosti po několika měsících zapáchat a špatně se čistí. Pokud v nich navíc necháte vodu stát delší dobu, má zvláštní pachuť (ověřeno na vícero lahvích). Za nás je tedy skleněná verze SodaStreamu jasnou volbou, neboť i po několika měsících používání je lahev jako nová a voda chutná jak by měla. Výhodou je i fakt, že lze lahve bezpečně umývat v myčce.
Kde vyměnit plynové náplně SodaStream?
Nedílnou součástí přístroje je bombička s potravinářským plynem CO2. Jak už jsme zmiňovali, vystačí k výrobě až 80 l perlivé vody. A když náplň v bombičce dojde, stačí ji vyměnit na některém z autorizovaných míst. Těch je v Česku více než dva tisíce, nemusíte tak mít strach, že k nim budete cestovat přes půl republiky.
Závěr: Pro koho se SodaStream se skleněnými lahvemi hodí?
Sečteno, podtrženo, SodaStream Crystal White je správnou volbou pro ty, kdo chtějí něco málo ušetřit, chtějí omezit spotřebu plastů i svých kroků do supermarketu. A samozřejmě i pro ty, kdo si potrpí na stylové věci, které se budou v jejich kuchyni vyjímat.